To jak traktujemy naszych braci mniejszych świadczy o naszym człowieczeństwie.

W 4 Łapy Wrocławia wszyscy jesteśmy wolontariuszami. Studentami lub ludźmi pracującymi. Łączy nas pasja i miłość do zwierząt.  Pomaganie futrzakom uważamy za najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Masz podobną „strukturę” ? ? – Dołącz do nas! Czekamy na Ciebie!

Wolontariat ma różne oblicza, a pomoc wiele wymiarów. Korzyści są zawsze niepoliczalne. Wiedzą o tym Ci, którzy w wolontariacie działają i niosą pomoc oraz ci, do których ta pomoc jest skierowana. Warto o tym przekonać się samemu i po prostu spróbować. Wolontariat nie wiąże stron długoterminową umową z miesięcznym okresem wypowiedzenia… i  jest dla każdego! Niezależnie od wieku, umiejętności czy życiowych obowiązków. Trzeba tylko znaleźć dla siebie to, co sprawia nam największą łatwość, przyjemność i przynosi satysfakcję. Satysfakcja jest tu najważniejsza! To bowiem wynagrodzenie wolontariusza!

Wolontariat pochłania dokładnie tyle czasu, ile sami chcemy na niego poświęcić. Wszyscy przecież jesteśmy studentami lub ludźmi pracującymi. Ważna jest pasja i miłość do zwierząt no i potrzeba pomagania. To nas łączy… Co w zamian za bezinteresowność i poświęcenie swojego wolnego czasu ? Bardzo wiele! 4 Łapy Wrocławia to stowarzyszenie, które gromadzi ludzi otwartych, życzliwych i zawsze uśmiechniętych – gdzie indziej znajdziesz lepszych znajomych, kompanów a nawet przyjaciół?? Wyprowadzając psy osobom, które z różnych zdrowotnych względów nie mogą tego robić to kolejna pula nowych znajomości.

A może jesteś introwertykiem i zawieranie nowych znajomości to nie twoja bajka? Zdziwisz się ale wolontariat ma wiele obliczy, a jego działania potrzebne są  na wielu polach. Od czasu początku  pandemii  bardzo popularny stał się e-wolontariat, pozwalający na pracę przy komputerze w dowolnym miejscu i czasie. Możliwości w tej formie są niemal nieograniczone!

Jeśli potrzebujesz w życiu satysfakcji, a jednocześnie czujesz potrzebę odkrycia w sobie nowych pokładów empatii i własnych możliwości to dzwoń! albo pisz!