4 ŁAPY WROCŁAWIA to projekt, który powstał w marcu 2020r wraz z nastaniem pandemii. W pierwszym roku działania pod nazwą „Widzialna Łapa” głównym celem miała być pomoc zwierzakom z Wrocławia i okolic , których właściciele zachorowali na Covid19 i zostali uziemieni w domach na kwarantannach. Setki wolontariuszy codziennie niezależnie od pogody, w deszcz, upał, słońce, mróz przemierzali dziesiątki kilometrów by wyprowadzić psy na spacery. Od samego początku wszystkie działania czynione były w ramach wolontariatu. W ciągu 2 lat za darmo pod czujnym okiem kilkunastu koordynatorów pomogliśmy ponad 700 rodzinom i ponad 850 zwierzakom.

W drugim roku działalności w 2021r, już jako 4 ŁAPY WROCŁAWIA grupa poszerzyła swoją działalność. Wielokrotnie podczas misji spacerowej wolontariusze dostrzegali konieczność pomocy zwierzakom i ich rodzinom w szerszym zakresie, a więc równolegle do projektu spacerowego zajęliśmy się wsparciem w zakupie karmy i wyprawki dla potrzebujących zwierząt, organizowaliśmy transport do lecznic, opłacaliśmy zabiegi weterynaryjne i groomerskie, wspieraliśmy zwierzaki behawioralnie. A wszystko to czyniliśmy ze swoich własnych zasobów, dzięki organizowanym prywatnie zbiórkom.

24.02 kiedy Putin napadł na Ukrainę nie mogliśmy stać bezczynnie i poszerzyliśmy nasz projekt pomocowy uruchamiając akcję WROCŁAW POMAGA CZWORONOŻNYM UCHODŹCOM Z UKRAINY. Kilkudziesięcioosobowy zespół koordynatorów 4 Łapy Wrocławia otacza opieką zwierzaki , które wraz ze swoimi właścicielami , uciekły przed wojną na Ukrainie i znalazły tymczasowe schronienie we Wrocławiu.

Klamrą spinającą naszą dwuletnią aktywność było podjęcie decyzji o sformalizowaniu działań i tak oto w kwietniu 2022r powstało Stowarzyszenie 4 ŁAPY WROCŁAWIA .

W szczycie sezonu pomocowego pozostawało pod naszą opieką ponad 800 zwierząt z Ukrainy. Równolegle od ponad 2,5 lat opiekujemy się długofalowo 6 psami, których właściciele mają duże ograniczenia zdrowotne i nie mogą samodzielnie wyprowadzać swoich pupili , prowadzimy również Domy Tymczasowe oraz zajmujemy się aktywną adopcją w ramach projektu NIE KUPUJ! ADOPTUJ!

Ze wzgledu na nasze zamiłowanie do Gruzji – kolejnym naszym międzynarodowym projektem jest pomoc w leczeniu i adopcji tematejszych bezdomnych psów. Skala bezdomności więc jest porażająca. Nie ma systemowych rozwiązań, a nieliczne fundacje nie są w stanie zapanować nad niekontrolowaną rozrodczością. Nieliczni turyści są tak zdeterminowani, że na miejscu znajdują dom tymczasowy, opłacają utrzymanie i leczenie, a po okresie kwarantanny ściągają psiaka do siebie. Coraz więcej osób zgłasza się do nas o pomoc, a my chętnie tłumaczymy zawiłości prawne i pomagamy przejść procedury adopcyjne, które średnio trwają ok 4 miesięcy (odrobaczenie, szczepienie, czipowanie, miareczkowanie, 3 miesięczna kwarantanna, dokumentacja adopcyjna i paszport).

Intensywnie pracujemy nad kontrolą gmin w realizacji programów walki z bezdomnością zwierząt. Patrzymy urzędnikom na ręce, pytamy, podpowiadamy najlepsze rozwiązania, wlaczymy z ich bezdusznością.  Wspieramy wolontariuszy gminnych zaangażowanych w pomoc Społecznym Opiekunom Kotów , dostarczamy karmę, pomagamy w sterylizacji kotów wolno żyjących, bo my w odróżnieniu od urzędników nie potrafimy przejść obojętnie nad krzywdą zwięrząt.

Całość naszego projektu możecie obserwować na grupie FB – 4 ŁAPY Wrocławia , do dołączenia do której Was gorąco zachęcamy. Znajdziecie też tam mnóstwo informacji potrzebnych opiekunom zwierząt z Wrocławia, mi.in bazę wolontariackich i płatnych spacerów , tymczasowej opieki dla psów i kotów w okolicach Wrocławia, polecanych groomerów, behawiorystów, sklepy zoologiczne i wiele innych cennych informacji z życia wrocławskich czworonogów .

Wszystko co robimy, robimy dzięki Wam, ludziom dobrej woli z wielkim sercem dla zwierząt. Od wielu miesięcy wspieracie nas w dostarczaniu darów materialnych, ale i w finansowaniu naszych działań pomocowych, za co ogromnie dziękujemy.

? Jeśli chcesz pomóc nam w naszych codziennych działaniach – wstąp do grona naszych wolontariuszy – link do ankiety https://forms.gle/6WrUNvguTYWpCQJv7

? Jeśli podobają się Wam nasze działania , możecie dorzucić przysłowiowego piątaka na zwierzaka na nasze konto ?
? mBank 37 1140 2004 0000 3102 8240 7873
? Paypal – 4lapywroclawia@gmail.com

? DZIAŁANIA STATUTOWE – https://zrzutka.pl/s2b5bs

?POMOC ZWIERZĘTOM W GRUZJI https://zrzutka.pl/4lapywgruzji
pozdrawiamy Was ciepło
zespół 4 Łapy Wrocławia ?

Stowarzyszenie 4 ŁAPY WROCŁAWIA jest  zarejestrowane w UM Wrocław pod nr 184 w Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych prowadzonych przez Prezydenta m. Wrocławia.

NIP 897-190-46-65

REGON 512704261