Kochasz zwierzaki, ale nie możesz zostać wolontariuszem w najbliższym  schronisku?

Prowadzenie Domu Tymczasowego to idealne rozwiązanie żeby pomóc zwierzętom w miejscu swojego zamieszkania.

Kto może zostać domem tymczasowym? I jakie warunki musisz spełnić?

Po pierwsze musisz był pełnoletni.

Po drugie i co ważniejsze musisz sprawę dogłębnie przemyśleć. Od tego trzeba zacząć. Bycie domem tymczasowym to duża odpowiedzialność i szereg zmian, które musisz uwzględnić w swoim dotychczasowym życiu. Zrobione? To idziemy dalej! Czy jesteś właścicielem budynku, w którym mieszkasz? Jeśli nie, potrzebujesz zgody właściciela. Bez tego nie ruszymy….

Czy twoja decyzja ma poparcie domowników? Tych „nieludzkich” też? To ważne, aby nowy domownik, choć tymczasowy, był akceptowany przez wszystkich wokół, ale także, aby twoje zwierzęta nie czuły się zestresowane obecnością nowego przybysza.

Czy czas twojej pracy pozwoli ci na właściwą opiekę nad zwierzakiem?  To może być zwierzę, które nie miało kontaktu z człowiekiem, a może było przez niego źle traktowane, może nie zostało nauczone zwierzęcego „savoir vivre” ? A może choroba wymaga podawania leków i wizyty u wetów?

I jeszcze jedno. Tymczas to tymczas….przyjdzie czas pożegnania. Opieka i wspólne przebywanie zawsze buduje więź. Z czasem odporność sama przychodzi, ale początki mogą nie być łatwe.

Jesteś na takie sytuacje gotowy? Daj sobie chwilę na odpowiedź. To ważne.

Co zyskujesz?

Więcej niż myślisz na tym etapie. W zależności od gatunku, możesz zyskać wiernego przyjaciela lub nowego „Pana”  lub…..opinii jest wiele. Masz sposobność sprawdzenia się jako opiekun, jeśli do tej pory nie było w twoim domu zwierzęcych mieszkańców. Pod nadzorem wolontariuszy stowarzyszenia wszystko jest zdecydowanie łatwiejsze. O radę możesz prosić za każdym razem, kiedy jej potrzebujesz lub kiedy coś wzbudza twój niepokój. Nie musisz się martwic o wyprawkę – dostajesz wszystko, od karmy i żwirku po akcesoria spacerowe. Nie ponosisz też żadnych kosztów finansowych – wszystkie niezbędne wydatki są pokrywane przez stowarzyszenie.

Twoim zadaniem, notabene przynoszącym ogromną satysfakcję, jest możliwie najlepsza opieka nad tymczasowym domownikiem, który zwyczajnie potrzebuje Ciebie. Twojego czasu, uwagi i rąk. Serce też jest bardzo przydatne.

Dzięki tobie porzucony lub schorowany zwierzak nie musi zostać umieszczony w schronisku, gdzie mimo najlepszego personelu, opieka nie może się równać z opieką domową. Zwierzaki przeżywają często duży stres, który wynika z przebywania z dużą ilością zwierząt i nieznajomością dużej ilości „człowieków”. Masz wiec szansę wykazać się przed samym sobą, wyciągając na wierzch pokłady empatii, które w tobie drzemią i pomóc bezdomnemu zwierzęciu dojść do siebie, uwierzyć w ludzi i w to, że czeka go jeszcze dobry los. Satysfakcja gwarantowana!

Chcesz spróbować? Wypełnij ankietę  https://forms.gle/V2Dj5iwraR72YHmS9