Ach, cóż to był za rok!
Myśleliśmy, że po dwóch latach covidowych troszkę zwolnimy, odpoczniemy, ale od lutego działamy na jeszcze większych obrotach!
Bo równolegle do spacerów wolontariackich prowadziliśmy projekt „Wrocław pomaga czworonożnym uchodźcom z Ukrainy”.
Przez te 10 mcy przez nasze ręce przeszło ponad 800 zwierzaków z Ukrainy, które uciekając przed wojną wraz ze swoimi właścicielami znalazły schronienie we Wrocławiu i tu potrzebowały pomocy.
We wrześniu uruchomiliśmy osobną grupę adopcyjną zrzeszająca wiele okolicznych stowarzyszeń, aby ułatwić Wrocławianom adopcje psów i kotów – 4 Łapy do adopcji – Wrocław. https://www.facebook.com/groups/2193916230781289/?ref=share_group_link
Jednocześnie mocno wspieramy zaprzyjaźnione fundacje – w Polsce hospicjum dla psów Staruszkowo i w Ukrainie wspaniałą Marinę z Shelter Friend – Ukraine. która pod swoją opieką ma ponad 1000 psów i 500 kotów zbieranych z terenów ogarniętych wojną.
Jednocześnie jako fundacja pomagamy lokalnym bezdomniakom dostarczając karmy czy opłacając leczenie.
A wszystko to udaje się robić dzięki Wam – naszym koordynatorom, wolontariuszom , dzięki ludziom o ogromnych sercach dla zwierząt Dziękujemy Wam za wsparcie Dziękujemy za odzew na nasze zbiórki pomocowe – rzeczowe i finansowe Dziękujemy za Waszą aktywność wolontariacką .Bez Was nie byłoby nas.
Wszystko co robimy robimy wolontariacko , w ranach swojego wolnego czasu, po godzinach pracy czy szkole, często kosztem rodziny i przyjaciół . Nie oczekujemy nic w zamian, bo każde ocalone życie jest dla nas nagrodą. Ale fajnie jak czasami ktoś nas doceni , wrzuci dobre słowo, a nawet wręczy wyróżnienie w konkursie Tak jak w zeszłym roku za nasze działania otrzymaliśmy nagrodę p. Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, tak w tym roku Kapituła odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt przyznała nam wyróżnienie za naszą wolontariacką działalność

Tak tak , to był naprawdę dobry rok dla całej naszej Łapowej społeczności .
Jeszcze raz ogromnie Wam dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku . My nie zwalniamy tempa i mamy nadzieję, że i w 2023 roku będziecie nadal z nami .